منوی اصلی
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
نویسندگان
نظرسنجی
عملکرد این وبلاگ :


آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره

جستجو
مطالب پیشین
آرشیو مطالب
صفحات مجزا
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
تدبر در قرآن
آیه قرآن
کاربردی
ابر برچسب ها
بسم الله الرحمن الرحیم

با درود بر تمامی پیغمبران و امامان و درود بر شهیدان صدر اسلام تاكنون بخصوص شهیدان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و با درود بر امام امت خمینی كبیر این قلب تپیده امید مستضعفان جهان

برادر شهید محمد نظامزاده در سال 1337 در یكی از روستاهای استان اصفهان بنام اژیه در یك خانواده مستضعف مسلمان چشم به جهان گشود . وی دوران كودكی را در همان روستا در دامن پاك خانواده اش گذراند و در همان ایام بود كه به مكتب رفت و تا سن یازده سالگی درس قرآن را در مكتبآموخت . وی بعد بهم  كار كشاورزی مشغول شد و در كنار پدرش شبانه روز كار و كوشش پرداخت . شهید محمد نظام زاده بعد از چند سال به اصفهان رفت و در آنجا مشغول كار شد از آن جائیكه فردی آگاه و مسئول بود در سالهای اوج گیری قبل از انقلاب در تظاهرات در راهپیمائیها شركت می كرده وی بعد از پیروزی انقلاب در 22بهمن 57 كه خودش را در برابر اسلام و انقلاب مسئول می دانست و دل سوزی می كرد مدت یك سال و پنج ماه با برادران جهادگر در دورافتاده ترین ایران دواطلبانه و برای رضای خدا خدمت میكرده زمانی كه محمد جهت شهادت برادرش به مرخصی آمده بود در آن موقع از فرصت استفاده كردو جهت آموزش نظامی به پادگان غدیر اصفهان رفت و در آنجا دوره نظامی را فرا گرفت و بعداً عازم كردستان شد و مدتی را در كردستان مشغول نبرد علیه باطل شد و بعد از آنجا به مرخصی آمد و در حمله رمضان به جبهه جنوب رفت و در حمله رمضان شركت نمود و بعد از حمله رمضان به مرخصی آمد . محمد از نظر اخلاقی روحیه ای بسیار قوی و بی نظیر داشت و فردی بود آگاه و متعهد و چنانكه از كارهای او معلوم بود حساب شده بود . او همیشه برای خدا حرف می زد و می گفت وقتی كه كار برای خدا باشد در آن كار ناامیدی و هیچ گونه خوف و ترسی و جود ندارد او در زمان طاغوت در جواب بعضی ها كه می گفتند مگر می شود شاه را بیرون كرد می گفت كه خدا هر كاری بخواهد  می تواند بكند . وخدا وعده داده است كه اگر شما یك قدم برای من بردارید من صدها قدم كمكتان می كنم و این انقلاب مرهون رهبری های پیامبر گونه امام امت خمینی كبیر بوده . محمد شهید همیشه فكر محرومین و مستضعفین بود و از مسئله نا آگاهی بعضی از مردم رنج می برد كه چرا بعضی از مردم ما هنوز هم بعد از ریختن خون این همه شهیدان به خواب خرگوشی فرو رفته اند و نمی خواهند بیدار شود. از آنجائیكه او فرد مسلمان و متعهد و عاشق امام حسین (ع) و درس ایثار و شهادت را ازامام حسین (ع) آموخته بود و معتقد بود كه ما این راه را انتخاب می كنیم و می رویم تا اگر نتواسته ایم در زمان حیاتمان به اسلام خدمت كنیم با شهادت خود و ریخته شدن خونمان بتوانیم برای اسلام خدمتی كرده باشیم .و چه خوب متعهدو فهمید و راه خود را انتخاب كرد و به ندای حسین زمان خویش پاسخ داد و دو روز مانده به عاشورای حسینی عاشقانه به جبهه های حق علیه باطل شتافت و در حمله پیروزمندانه محرم در جبها عین خوش به آرزوی دیرینه خود رسید و به لقاالله پیوست . راهش پر رهرو باد و خون سرخش تداوم راهش باد.

فرازی از وصیت نامه شهید

اما چند سخنی با برادران شما هرچه می توانید با برابری و برادری با هم زندگی كنید چون اسلام یكی از كارهای خویش این است كه اخلاق اسلامی داشته باشید و اگر از خون مجتبی درسی نگرفته اید امیدوارم از خون من درسی باشد كه از خواب بیدار شوید چون دیگر نمی توانند عذر داشته باشند كه ما هنوز نمی دانیم چه كنیم . اما ما باز به شما می گوئیم كه ای منافقین تا دیر نشده به آغوش امت حزب الله باز گشته و با تمام كارهایتان برای یاری كردن انقلاب اسلامی و و پیرو اسلام باشید. چون اگر ما می گوئیم در آن زمان یعنی كربلا نبودیم الان كه هستیم چه می كنیم. ما می گوئیم هان ای امام شما فقط بگوئید كه از اسلام باید دفاع كرد ما هم آماده ایم برای دفاع از انقلاب و تا پیروزی حق علیه باطل نباید از پای بنشنیم و در آخر حرف یك تذكر اینكه باید همیشه در صحنه آماده باشیم كه منافقین از كفار بدترند چون هرچه ضربه به ما وارد می شود از همین منافقین است كه امام عزیز می گوید تا شما مستضعفین با هم هستید نه دولتها می توانند به ضربه وارد كنند و نه منافقین . اما شما برای اسلام بیشتر خدمت كنید و امام عزیز شما هر چه می گوید از دل و جان بپذیرید . و خانواده ما را خوب شناخته اید چون ما دلمان خیلی می خواست كه برای این انقلابكمك كنیم . اما شاید از خون بیشتر كار آید و بیدار شوید و در آخر سخنم امام عزیز را فراموش نكنید. امام را دعا كنید.

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی (عج) خمینی را نگهدار

منتظری نستوه برای اسلامبرای اسلام محافظت بفرما رزمندگان اسلام پیروزشان بفرما

والسلام علیكم و الرحمه الله و بركاته

محمد نظام زاده


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic