مادر شهید سیروان سهرابی از شهدای استان کردستان گفت: شهادت در راه دفاع از آرمان های والای نظام و سربلندی ایران اسلامی آروزی فرزند شهیدم بود.


 فرزندم علاقه خاصی به امام و انقلاب داشت و همواره بر این آرزو بود که در راه دفاع از نظام و آرمان های معمار کبیر انقلاب به شهادت برسد.

وی با بیان اینکه دوران سربازی فرزندم همزمان با شروع جنگ تحمیلی بود گفت: پس از عازم شدن به خدمت مقدس سربازی با فعالیت در پشت جبهه، مسوولیت تامین تدارکات رزمندگان را بر عهده داشت و با تمام توان در خدمت آنان بود.

این مادر شهید اظهار کرد: سیروان از همان دوران کودکی به خواندن نماز و قرآن روی آورد و هیچ گاه اجازه نمی داد که نمازش قضا شود و خواندن قرآن جزو برنامه های اصلی روزانه اش بود.

وی افزود: فرزندم موقع بیکاری به مزار شهدا می رفت و تمام اشعار حک شده بر روی سنگ قبر شهدا را یادداشت و به همراه خاطراتش در دفتری جمع آوری کرده بود که پس از شهادتش به بنیاد شهید تحویل دادیم.

مادر شهید سهرابی با اشاره به خاطراتی از فرزندش گفت: زمانی که پدرم فوت شده بود در راه برگشت از بهشت محمدی بودیم هنگام عبور از مسیر مزار شهدا گفت مادر یعنی در میان این شهدا جایی برای ما است، شش ماه پس از این حرف، به آروزی خود رسید و شهید شد.

وی همچنین به بیان خاطره دیگری از فرزندش پرداخت و اظهار کرد: قبل از شهادت و برای آخرین بار که از سربازی به مرخصی آمده بود شب آخری که در منزل بود به اتاقش رفت و عودی روشن کرد سپش به خواهرش گفت اگر برنگشتم هر شب در اتاقم یک عود روشن کن.

این مادر شهید، مردم داری، ساده زیستی، قناعت و احترام به والدین را از ویژگی های بارز فرزندش عنوان کرد و گفت: علاوه بر سیروان که شهید شده است یکی دیگر از فرزندانم نیز دارای درجه جانبازی است و این برای من مایه افتخار است.

وی از مسوولان بویژه بنیاد شهید خواست که بیش از گذشته به خانواده شهدا توجه کرده و به رفع موانع و مشکلات این قشر در زمینه استخدام جوانان آنان اقدام کنند.

مادر شهید سهرابی با بیان اینکه یکی از فرزندانم با 31 سال سن بیکار است اظهار کرد: به عنوان مادر شهید و جانباز از مسوولان تقاضا دارم که در زمینه استخدام فرزندم ما را یاری کنند یا حداقل سرمایه ای برای ایجاد شغل در اختیار او قرار دهند.

شهید سیروان سهرابی در 13 اسفند سال 1352 دیده به جهان گشود و پس از گرفتن دیپلم به خدمت مقدس سربازی رفت و سرانجام در سوم مهر سال 1372 در حال بردن تدارکات برای رزمندگان در جبهه به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

گفتگو با مادر شهید ؛ سعدیه سهرابی

موضوع :
مذهبی ,