در آستانه سالروز حماسه ی 9 دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت شعار "نهضت ما حسینیه  خامنه ای خمینیه" در مصلای شهر اژیه طنین انداز شد.
حجت الاسلام شاهمیری با اشاره به سالروز 9 دی اظهار داشت: نهم دی روز تجدید بیعت با آرمانهای حضرت امام خمینی(ره) و رهبر گرانقدر انقلاب و شهداست. روز تولد دوباره انقلاب و مانند 22 بهمن یوم الله اکبر است؛ روز وحدت ملت ایران در مقابل دشمنان داخلی و خارجی و روزی است که مردم عظمت انقلاب اسلامی را به دشمنان نشان دادند و 9 دی روزیست که مردم دین خدا را یاری کردند. خدا در سوره المائده آیه54 می فرماید :"  یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ مَن یَرْتَدَّ مِنكُمْ عَن دِینِهِ فَسَوْفَ یَأْتِی اللّهُ بِقَوْمٍ یُحِبُّهُمْ وَیُحِبُّونَهُ اى كسانى كه ایمان آورده ‏اید، هر كس از شما از دین خود برگردد خداوند به زودى گروهى را خواهد آورد كه آنها را دوست دارد و آنها نیز او را دوست دارند، در برابر مؤمنان رام و خاضعند و در برابر كافران مقتدر و پیروز، در راه خدا جهاد مى‏ كنند و از سرزنش هیچ ملامتگرى نمى ‏هراسند. این (ایمان و محبت و شهامت) فضل خداوند است كه به هر كس بخواهد مى‏ دهد و خداوند (از نظر وجود و توان و رحمت) گسترده است و داناست ."تفسیر آیهنماینده ولی فقیه در شهر اژیه با بیان این مطلب که فتنه ی 88 چگونه خلق شد گفت: حوادث تلخ و ناگواری در این مملکت بوقوع پیوست. یکی از این حوادث تلخ در روز قدس سال 88 اتفاق افتاد و عده ای با روزه خواری حرمت ماه مبارک رمضان را شکستند و در این روز بین راهپیمایان شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران سر دادند که با اصول انقلاب اسلامی سازگار نبود و باعث شادی دل آمریکا و اسرائیل شد. در 16 آذرماه عده ای آشوبگر با پاره کردن تمثال احیاگر نظام اسلامی امام خمینی(ره) و نائب بر حق امام زمان(عج) به ساحت ولایت فقیه توهین کردند. در روز 6 دیماه 88 مصادف با روز عاشورا افرادی فرصت طلب، منافق،ضد انقلاب به خیابانها آمدند پرچمی که نام اباعبدالله الحسین(ع) و ابوالفضل (ع) برروی آن نوشته شده بود و خیمه های اما حسین (ع) را به آتش کشیدند و به عزاداران امام حسین(ع) حمله کردند و آنان را مورد ضرب و شتم قرار دادند و بر علیه نظام و ولایت فقیه که اصل و اساس این انقلاب است شعار دادند .پس از تحمل چند ماه حرمت شکنی  با دیدن این صحنه ها در روز عاشورا صبر مردم لبریز شد و مردم راهپیمائی دهها ملیون نفری برپا نمودند و اتحاد و یکپارچگی خود و عظمت انقلاب را به دشمنان نشان دادند و فتنه ریشه کن شد.وی قضاوت در رابطه با فتنه را این چنین برشمرد: سران فتنه یعنی (خواسته ناحق ) کردند ؛ خواسته ناحق اینها ابطال انتخابات بود که اگر این کار هم صورت می گرفت بازهم راضی نمی شدند .به یکی از فتنه گران گفته بودند اگر انتخابات باطل شود و دوباره انتخابات صورت گرفت و رای نیاوردید تکلیف چیست ؟ پاسخ داده بود دوباره اعتراض میکنیم و بحث تقلب را پیش می کشیم . پس نتیجه می گیریم اینها با اصل نظام مشکل داشتند . رهبر معظم انقلاب در خطبه نماز جمعه 29 خردادماه 88 خطاب به سران فتنه فرمودند : بطرف حق برگردید و اگر اعتراضی دارید بصورت قانونی بیان کنید . ولی آنها به بغی خود ادامه دادند و بغی خود را به محاربه تبدیل کردند . در ابتدا سران فتنه اعتراض کردند ولی در ادامه عده ای منافق ، ضد انقلاب ، بهایی و کسانی که به اسلام و نظام اعتقادی نداشتند سواستفاده کردند . کار را به جایی رساند که روزنامه وهابی در ریاض نوشت : ” دولت ایران چاره ای جز تسلیم شدن ندارد و عمر حکومت شیعی به پایان رسیده است .”

شاهمیری خاطرنشان کرد: اشخاص و خواصی که در برابر فتنه سکوت کردند محکوم هستند و ما در زیارت عاشورا می خوانیم :"خدا لعنت کند کسانی که با امام حسین جنگ کردند و آن کسانی که سکوت کردند و آن کسانی که به این عمل راضی شدند ."

وی افزود:اگر سران فتنه ذره ای حقیقت در وجودشان بود و خلوص نیت داشتند و ذره ای عشق به این انقلاب و ملت داشتند پس از دیدن حضور میلیونی مردم در یوم الله 9 دی باید توبه می کردند و به آغوش نظام بر می گشتند .ولی متاسفانه بر خواسته ناحقشان پافشاری کردند .

شاهمیری عنوان داشت :دشمنان بدانند ما پای عهد و پیمانی با این انقلاب بسته ایم تا آخرین لحظات عمر می ایستیم و پشتیبان ولایت فقیه هستیم و خونی که در رگهای ما جاریست فدای رهبر و ولی فقیه مان باد .
شایان ذکر است که خطبه های نماز جمعه توسط آقای بلیغیان گزارشگر صدا و سیمای مرکزاستان اصفهان  پوشش داده شد و این خطبه ها روز یکشنبه ساعت  13 تا 13:30 از  برنامه خطبه ها و نکته ها رادیو پخش خواهد شد .